Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza mütemadi giriş fail ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çaldatmaındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma eden yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere uyma ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriya kullanıcı adınızı değçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arsa düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Uymaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriya Instagram temassı istediği midein şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çalmak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Ne Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen zevat midein ne efsus ki çok zait reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok zait dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek gerçekte sair kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değçalışmatirin ve yalnız peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz değçalışmatiğinde veya kullanıcı adınız değçalışmatiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değçalışmatirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değçalışmatiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” evet da ara sıra “değçalışmaikliği geçmiş aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız lakin ekseriya saldırganlar elektronik posta adresini değçalışmatirdiği midein sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?