Satürn’ün Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına cihet veren bir açıklıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğunlukla Burç Yorumları adı altında bünyelır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri üzere kişisel bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sevap adımları atmaları için tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yer aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli kontak göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğunlukla tevellüt haritası yorumlamak, kişilik analizi çıkarmak, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, keyif astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşantıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en asliye görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve adına nazaran hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz şu denli bilgelik sahibi yetişmek istiyorsanız, birçok terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin için Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi için kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine nazaran belirlenir ve birçok kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki vakalar için bilgelik verebilir.

  2. Arslan Burcu: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar için kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Doğum haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere evetşlakin şekline eser eder.

Burç yorumlaması için çok şu denli bilgelik sahibi yetişmek için, astroloji terminolojisine aşina yetişmek önemlidir.

Terim Demeı
Doğum haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini anlatım ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilgelik verir.
Natal harita Doğum andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşantıındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde tutum ederken bir değişik gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşantıındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmeslekimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse de, sevap bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, encam tahmini ve henüz dayanıklı çok laf için bilgelik ita konusunda berenarı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan